EXHIBITIONS

0-9_____________________

2013, an art odyssey (Best of)

Best List of 2014

Best List of 2015

Best List of 2016

Best List of 2017

Best List of 2018

Best List of 2019

Best List of 2020

1857 Oslo
 

 

A_______________________

Aaron Levi Garvey

Adam Rzepkecki

Abir Boukhari (Hangmen Projects)

Abir Boukhari #2

Afrang Nordlöf Malekian

Agnès Biro

Akram Zaatari

Akram Zaatari #2

Alfredo Jaar

Alida Ivanov

Alex Fischer

Allen Grubesic

Alva Mårsén

Amina Zoubir

Ana Santos

Andréhn-Schiptjenko

André Saraiva

Angela de la Cruz

Angelika Loderer

Andrea Hasler

Anne Vigland

Anneli Bäckman (Botkyrka konsthall)

Annine Slettebø

Anoka Faruqee

Åsa Ersmark

Athens art guide (May '16)

Ayọ̀ Akínwándé 

 

B_______________________

Beata Fransson

Benoît Maire

Benoît Wolfrom

Bernard Frize
Bill Arning (Powerful Babies)

Blackbook Publications

Bronwyn Bailey-Charteris

Bronwyn Bailey-Charteris #2

The Breeder

 

C_______________________

CAN Gallery

Cajsa von Zeipel

Candice Breitz

Cara Tolmie

Carla Garlaschi

Conny Karlsson Lundgren

Chantal Joffe

Charlotte Gyllenhammar

Christine Ödlund

Cia Kanthi

Corina Oprea (Konsthall C)

CURA (Milk Revolution)

 

D_______________________

Danae Valenza

Daniel Birnbaum

David Neuman

Degree Exhibition '15 (Konstfack)

Diana Agunbiade-Kolawole

Diversity report: Art Week

DotDotDot

 

E_______________________

Ed.Art (Elisabeth Blennow Calälv)

Eduardo Batarda

Eleftheria Tseliou Gallery 

Elena Filipovic (Kunsthalle Basel)

Eldhunden

Elika Gallery

Elinor Silow

Ellen K. Gedda

ES Baluard

Eva-Lotta Flach

Ewelina Chrzanowsk

F_______________________

Fathia Mohidin

Felice Hapetzeder

Flat Octopus

Florian Slotawa

Fredrik Åkum

Fullersta Gård

Functional Art (Berlin)

Francesca Woodman

Frieze Art Fair 2016

 

 


G_______________________

Gabriel Mestre Arrioja

Galeria Fran Reus

Galleri NOS

Galeria Sabota (Daria Dumitrescu)
Galleri Steinsland Berliner

Galleri Thomas Wallner

Galleri Toll

Galleri Magnus Karlsson
Gallery Maria Stenfors

Gerard & Kelly

Gethin Wyn Jones

Gillian Wearing
Goldin + Senneby 
 

 

H_______________________

Hanna Ljungh

HangmenProjects

Hassan Hajjaj

Hedvig Bergman

Hedvig Bergman #2

Hyères Festival of Fashion and Photography (30th edition)

Hugo Canoilas

 

I_______________________

Index Foundation

Index Foundation #2
(teen advisory board)

Ingela Ihrman

Isa Genzken

Izabel Lind Färnstrand

Itziar Okariz

 

J_______________________

Jack Bankowsky

James Turrell

Jannis Varelas

Javier Peres

Jelato Love

John-Philip Ström Båtelson

Jonathan Habib Engqvist

Joan Jonas

Joanna Piotrowska

Joanna Sandell 
(Södertälje Konsthall)

Johanna Fjaestad

Johanna Gustafsson Fürst
Jonathan Monk

Jose W. Velasquez

Josef Bull

Joseph de Leon

Joseph Beuys
Jwan Yosef

 

K_______________________

Kamarade Gallery

Kalfayan Galleries (Athens)

Karon Nilzén Jonsson

Katrine Helmersson (2014)
Katrine Helmersson (2015)

Kewenig Gallery

Konstfack Class of 2019

Kris Lemsalu

Kristina Matousch

 

L_______________________

Lap-See Lam

Lars Kleen

Laure Prouvost

Laure Prouvost #2

Leif Engström

Leila El Harfaou

Less Is More Projects
Lilah Fowler

Lina Persson

Lisa Tan

Liva Isakson Lundin

Lode Kuylenstierna 
(Film series: The Sane Society)

Louis Fratino

Louise Bourgeois

Loulou Cherinet

Luca Lo Pinto (Kunsthalle Wien)

Lucie Gottlieb

Luleå Biennial 2020

LUMEN PROJECT (Stockholm)

Lundgren Gallery

Lyndal Walker